еС
Представник Привредног друштва „Пионир“ у Одбору поверилаца стечајног дужника „Стечајна маса Акционарско друштво за туризам и угоститељство 'Букуљска нова слатина' у стечају“ Аранђеловац, Драган Тодоровић, решењем Привредног суда у Крагујевцу, од 7. маја, разрешен је дужности члана Одбора поверилаца.
Захтев за разрешење поднео је 22. априла Миодраг Ћосић, председник Скупштине поверилаца некадашњег аранђеловачког угоститељског предузећа, а суду је било довољно само то што их је Ћосић „обавестио“ шта пише у закључку суда од пре скоро три године, тачније од 19. јула 2017. године. Погледајте и сами шта пише у решењу Привредног суда у Крагујевцу:
Решење Привредног суда у Крагујевцу, број 1. Ст 4/2019, од 7. маја 2020. године
Иначе, пре три године, 8. маја 2017. године, исти суд је у записнику са првог поверилачког рочишта констатовао и ко је све присутан од поверилаца. Драган Тодоровић је имао пуномоћја два привредна друштва – „Амасис“ и „Пионир“. Иако „Пиониру“ још увек нису исплаћена сва припадајућа потраживања (у „Нацрту решења за главну деобу“ Агенције за лиценцирање стечајних управника у Београду, коју заступа повереник Бранко Перић) суд је донео неочекивано решење, на које ће од стране адвоката бити уложена жалба Привредном апелационом суду.
Извод из записника са првог поверилачког рочишта, број 1. Ст. 3/2017, од 8. маја 2017. године
Привредном друштву „Пионир“ требало би да буде уплаћено још 285. 365, 91 динар, а разлику до 109.795.937,12 динара добиће 41 раније запослени у угоститељском предузећу, затим Општинска управа Аранђеловац, крагујевачка „Директна банка“, Фонд за развој, „Телеком“, ЈКП „Букуља“, Министарство финансија, ЕПС и агенција која је обављала књиговодствене услуге за „Букуљску нову слатину“.
Решење Привредног суда у Крагујевцу је неочекивано из разлога што сва потраживања „Пионира“ још нису наплаћена, а дошло је до разрешења „Пионира“ као повериоца, односно Тодоровића као пуномоћника „Пионира“ у трочланом Одбору поверилаца „Букуљске нове слатине“. Међутим, крајњи циљ инспиратора и организатора из позадине (Ћосић је само продужна рука општинских политиканата, којима захтеве из „дубоке позадине“ испуњава Светозар Илић, председник Одбора поверилаца) је у замени још једног члана Одбора поверилаца, све по систему „нека се спреми др Зоран Зечевић“.
Тодоровића нико није обавестио да ће тражити његово разрешење у Одбору поверилаца, ни Ћосић, ни Илић, који добро знају да без привредног друштва „Амасис“, које је раскинуло купопродајни уговор 10. августа 2016. године, и враћања имовине угоститељском предузећу, никада бивши запослени не би дошли до извршних решења и добијања и по неколико десетина хиљада евра, као што је то случај са Ћосићем и Илићем.
-Знају сви, а поготово Ћосић и Илић, много добро колико сам се ангажовао као члан Одбора поверилаца, поготово у спречавању представника општине Аранђеловац да уз нелегално прекњижавање имовине хотела „Старо здање“, „Шумадија“ и других објеката у парку, зауставе стечај. Обављао сам и све административно-техничке послове за Одбор поверилаца. Уместо да ми захвале на ангажовању, јер им је познато да нисам имао никакав мотив финансијске природе – нити сам имао потраживања од стечајног дужника, нити ме било ко плаћао за ангажовање у Одбору поверилаца – они су смишљали, са све „позадинским инспираторима“, како да елиминишу моје даље присуство у Одбору поверилаца. Очигледно су многима засметала моја питања у вези тужбе Специјалне болнице „Буковичка бања“ за исплатом износа од чак 40 милиона динара, уз резервисање износа за плаћање од око 14 милиона динара, тражење увида у судска документа у вези тога, као и поводом два судска спора некадашњих запослених који немају извршна решења, а и других тема о којима ћу говорити уколико и, после правоснажног решења, не будем члан Одбора поверилаца – рекао нам је Тодоровић.
Очигледно, персонални састав Одбора поверилаца је главна преокупација „општинских позадинаца“, који су као извршиоце „кадровске сече глава“ пронашли Ћосића (експонирао се подношењем дописа Привредном суду, на основу којег је донето решење пре недељу дана) и Илића (који је до сада успешно избегао да одржи седницу Одбора поверилаца, на тражење остала два члана – др Зорана Зечевића и мр Драгана Тодоровића 20. марта). Мали али техничар, жаргонски речено („испекао кадровање“ и на састанцима општинске кадровске комисије, за асталом са човеком који ведри и облачи по политикантској чаршији) Илићу предстоји „елиминисање“ непожељног члана др Зорана Зечевића, а можда ће на крају успети и сам да се склони са ветрометине, па препусти „налогодавцима из позадине“ да поставе нове (подобне и послушне) људе.
Захтев за заказивање и одржавање седнице Одбора поверилаца, од 20. марта
Због додатних рокова после укидања ванредног стања 6. маја, тражена седница је требало да буде заказана најдаље 21. маја или за недељу дана. Како би то спречили, „општински позадинци“ су повукли неочекивани потез и издејствовали решење о разрешењу једног члана Одбора поверилаца, Драгана Тодоровића.
Како ће коцка бити бачена у вези др Зорана Зечевића, другог неподобног члана (био је председнику и општинској клики подобан 2018. године, док се др Зечевић и сам није уверио с ким има посла, па је прошле године окренуо ћурак и почео да критикује представнике локалне власти) ускоро ће бити познато. Поменимо и то да се др Зечевић чудом није могао ишчудити да 137.740.222,37 динара, остварених од продаје имовине хотела и других објеката у парку на аукцији 28. јануара прошле године, стоје умртвљена на рачуну више од годину дана. А ко ће све и због чега тек да се чуди – знаће се на крају баладе...