ДТ
Поводом тражења читалаца портала „еСтварност“ објављујемо копију књиге Радосава Орловића „Песма о Црвеној звезди“.
После текста објављеног на нашем попрталу 17. јуна у категорији „Људи и догађаји“, с насловом „Миодраг Јовановић – Миле Лимун легендарни аранђеловачки навијач „Црвене звезде“, добили смо доста предлога наших читалаца да наставимо писање о ватреним навијачима, и то не само „Црвене звезде“.
Захваљујемо на наведеним, али и другим сугестијама које сте нам послали. Посебну пажњу привукао нам је предлог Ђорђа Вукашиновића о објављивању публикације Радосава Орловића, почившег професора историје у аранђеловачкој гимназији „Песма о Црвеној звезди“.
Биографија проф. Радосава Орловића, на задњој корици његове треће књиге
Нашег сталног читаоца Ђорђа Вукашиновића обавештавамо и да нема потребе да нам достави Орловићеву књигу, јер је „Песму о Црвеној звезди“ аутор поклонио и потписнику (некадашњем ђаку - гимназијалцу 1972-1976) овог текста, а свима Вама препоручујемо да прочитате песму једног од гимназијалцима (моје, али и других генерација, којима је предавао историју) омиљеног професора историје.
Факсимил књиге Радосава Орловића „Песма о Црвеној Звезди“